Hisar Okulları, 25 yıldır içinde bulunduğu topluma

fayda üreterek, sürdürülebilir bir geleceği inşa edecek

kalitelere ve değerlere sahip bireyler yetiştirmek üzere çalışıyor.

1996 yılında Hisar Eğitim Vakfı tarafından kurulan Hisar Okulları, yetkin ve uluslararası akademik kadrosunun rehberliğinde 25 yıldır ahlaklı, araştırmacı,  sorgulayan ve çözüm üreten, özgüvenli bireyler yetiştiriyor.

Sürekli güncellenen akademik program kapsamında, okulöncesinden lise son sınıfa kadar Türkçe ve İngilizce dillerinde nitelikli bir eğitim sunuluyor. Tüm düzeylerdeki  başlıca hedef; öğrencilerin içlerindeki gerçek potansiyeli keşfetmek ve yaşına uygun beceriler aracılığıyla kazanımlarını uygulamaya dönüştürmek.

Okulda, öğrencilerin kendi ayakları üzerinde durmaları, yaşadıkları toplumdaki sorumluluklarını fark etmeleri ve üretken olmaları teşvik edilir. Bilimden, sanata, teknolojiden spora kadar pek çok alanda, uzman öğretmenler rehberliğinde, sayıları 150’ye yaklaşan öğrenci kulüpleri aracılığıyla deneyim fırsatları sunulur. Bu şekilde öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren çoklu zekâları gelişen, analitik olduğu kadar bütünsel düşünebilen genç liderler olarak yetişmeleri sağlanır.

25. Yılda topluma “Açık Kaynak”la teşekkür ediyoruz

2021-2022 Akademik Yılında 25. yaşını kutlayan Hisar Okulları’nın hedefi, şeffaf ve öncü bir eğitim kurumu olarak içinde yaşadığı ve değerlerinden beslendiği topluma ve eğitim dünyasına katkıda bulunmaya devam etmektir.

Bu bakış açısıyla, uzun yıllardır toplumsal sorumluluk başlığı altında yürütülen tüm faaliyetler “Açık Kaynak” yaklaşımıyla tek çatı altında birleştirilmiştir. Hisar Okulları “Açık Kaynak” başlığı altında yıl boyunca bilimden sanata, müzikten sinemaya birçok etkinliğe ev sahipliği yaparken, çalışmalarını ülke genelindeki her yaştan öğrenciler, aileler ve eğitimcilerle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Hisar Okulları hakkında daha fazla bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.