Geleceğe Soruyoruz Kasım 2021 – Nisan 2022

25. Yıl etkinliklerimiz kapsamında geleceği şekillendirecek becerilere ve donanıma sahip çocuklarımızla birlikte, okulumuza yakışır yeni bir projeyi hayata geçirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. 25. yılımızı kutlarken yönümüzü geçmişe değil geleceğe çeviriyor ve tüm topluma değer katacak bir “Gelecek Rehberi” oluşturmak üzere hazırlanıyoruz.
Öğrencilerimizin araştırma becerilerine de katkıda bulunacağına inandığımız “Geleceğe Soruyoruz” adını verdiğimiz bu projemiz iki adımdan oluşacak;

İlk olarak, öğrenmenin ilk basamağı olan merak duygusundan yola çıkacak ve öğrencilerimizle birlikte alanında önde gelen uzmanlar için sorular hazırlayacağız. İkinci adımda bu sorular belirlenecek kategoriler doğrultusunda ayrıştırılacak ve yanıtlar projemize bu sayfada ve bir kitapçıkta yer alacak. Bu yolla insanlığı bilimde, sanatta, sporda ve daha birçok alanda nasıl bir gelecek beklediğine ilişkin bir vizyon elde edeceğiz. Hazırlayacağımız “Gelecek Rehberi”ni “Açık Kaynak” yaklaşımımız doğrultusunda Türkiye’deki ve dünyadaki öğrencilerle ve eğitimcilerle de paylaşmayı arzu ediyoruz.