Hisar Öğrenci Yazarları Kitap Yayını Kutlama Etkinliği – 14 & 16 Eylül 2021

2019-2020 Akademik Yılında kurulmuş olan Hisar Okulları Yazma Becerileri Merkezi, öğrencilerimizi yazma süreçlerinde eleştirel ve yaratıcı düşünmeyi ön planda tutarak fikirlerini akıcı şekilde yazıya aktarabilmelerini teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmektedir.

Yazma Becerileri Merkezimizin liderliğinde lise öğrencilerimizden oluşan yazar topluluğunun hazırladığı ve 2020 yılında basılan “Origin Stories” kitabının ardından serinin ikinci kitabı olan “S.T.E.A.M. Punks” SPI tarafından (Columbia University Teachers College Student Press) Ağustos 2021’de yayınlandı. Öğrencilerimizin matematik ve fen bilimlerinin farklı dallarını yazı ve sanat yoluyla keşfettikleri, farklı branşlardan öğretmenlerimizin yönlendirmeleri ile disiplinlerarası bir yaklaşımla ortaya çıkan bu kitap lise öğrencilerimizle paylaşılmıştır, ayrıca kütüphanemizde yer almaktadır.

14 ve 16 Eylül tarihlerinde, “Origin Stories” ve “S.T.E.A.M. Punk” kitaplarının tanıtımı amacıyla Lisemizde okuma etkinlikleri düzenlendi; farklı seviyelerden lise öğrencilerimiz kitaplarda çalışmaları yayınlanmış olan akranlarının yazılarını kendilerinden dinleme şansı buldu. Dört lise seviyemizdeli sınıflarımıza yönelik düzenlenen etkinliğin kayıtlarına linkten ulaşabilirsiniz.